kombajn na żniwach
stogi siana
niebo
poidła dla krów
poidła dla kurcząt
paśnik dla bydła
kolczykownica do bydła
kolczykownica dla zwierząt hodowlanych
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow

Wycielacze do krów

Oprócz czochradeł dla krów, wypalarek do rogów i paśników dla krów oferujemy niezawodne wycielacze do krów, które są niezbędne w każdym gospodarstwie, w którym przyjmowane są na świat cielęta. To urządzenia porodowe, które pozwalają utrzymać miednicę rodzącej krowy w prawidłowej pozycji, dzięki czemu hodowca może pomóc rodzącej krowie i sprawić, żeby poród przebiegł sprawnie i był bezpieczny zarówno dla cielęcia, jak i krowy. Zastosowanie wycielaczy do krów zapobiega niebezpiecznym sytuacjom np. nagłego wyszarpnięcia płodu z macicy i jest polecane, kiedy krowa nie jest w stanie samodzielnie urodzić cielaka. Może być to spowodowane np. nieprawidłowym ułożeniem się płodu.

Jak działają wycielacze do krów?

Wycielacze do krów to dość proste urządzenia, które mogą być obsługiwane przez jedną osobę. Najważniejsze w ich konstrukcji są dwa elementy: prowadnica i głowica. Wzdłuż prowadnicy przemieszcza się przekładnia. To ona jest odpowiedzialna za pociąganie za linki porodowe, które powodują wysuwanie się cielęcia z kanału rodnego.

Ważną częścią wycielaczy jest również uchwyt, który obejmuje zad krowy. Dzięki niemu wycielacz nie zsuwa się, a po naciągnięciu linek porodowych sam utrzymuje się na krowie. W ten sposób osoba przyjmująca poród ma obie ręce wolne i może aktywnie asystować w porodzie. Obejma to część, która jest zamontowana ruchomo, dzięki czemu możliwe jest ciągnięcie w dół zgodne z naturalnymi ruchami i potrzebami rodzącej krowy. Wycielacze przydają się szczególnie przy porodach z pośladkowym ułożeniem płodu. Umożliwiają ciągnięcie w górę, dół i w tył.

Przed zastosowaniem wycielacza podczas porodu, sprawdź, jaka jest pozycja i ułożenie płodu. Urządzenie to może być bowiem wykorzystywane tylko przy porodach fizjologicznych przy ułożeniu główkowym prostym lub pośladkowym prostym.