kombajn na żniwach
stogi siana
niebo
poidła dla krów
poidła dla kurcząt
paśnik dla bydła
kolczykownica do bydła
kolczykownica dla zwierząt hodowlanych
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow

Wentylatory oborowe — efektywna wentylacja w pomieszczeniach inwentarskich

W tej kategorii znajdziesz różne rodzaje wentylatorów oborowych, dzięki którym hodowane przez Ciebie bydło będzie miało zapewnione optymalne warunki życiowe. Wentylacja w oborach pełni niezwykle istotne funkcje. Przede wszystkim wymienia zużyte powietrze, reguluje temperaturę i wilgotność względną, ale także obniża poziom zanieczyszczeń.

W dzisiejszych czasach bydło karmione jest zazwyczaj wysokoenergetycznymi paszami, dzięki czemu jego wzrost jest szybki. Niestety wiąże się to również z większą ilością wydzielanego przez nie ciepła, wilgoci oraz gazów (np. amoniaku). W oborze, która nie ma odpowiedniego systemu wentylacji, szybko zaczyna być duszno, a powietrze staje się zanieczyszczone i nieświeże. W takich warunkach bydło hodowlane nie może się zdrowo rozwijać. W efekcie oddychania nieświeżym i zanieczyszczonym powietrzem krowy mogą mieć poważne problemy z układem oddechowym.

Prawidłowa wentylacja w pomieszczeniach inwentarskich jest zatem niezwykle ważna. W przypadku zbyt wysokiej temperatury wewnątrz obory, krowy nie mają apetytu, a nawet zaczynają podupadać na zdrowiu, przez co obniża się znacznie poziom produkcji mleka, a hodowca musi liczyć się ze sporymi wydatkami weterynaryjnymi. To samo tyczy się bydła mięsnego, które na skutek złej wentylacji osiąga niższe przyrosty masy ciała.

Nieprawidłowa wentylacja w oborze może prowadzić także do zbyt wysokiego poziomu wilgotności, który powoduje gnicie drewnianych elementów wyposażenia. Warto zatem zadbać o prawidłową wentylację, aby zwierzęta czuły się dobrze, rozwijały się zdrowo i produkowały duże ilości mleka lub mięsa.

Dysponujemy szerokim asortymentem wentylatorów ściennych, sufitowych, kominowych i koszowych. Oferujemy także takie produkty, jak mieszacze powietrza do obory, siatki ochronne na wentylator i łopatki do wentylatora. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Mieszacz powietrza do obory

Mieszacz powietrza doprowadza świeże powietrze z zewnątrz, co przyczynia się do zwiększenia komfortu zwierząt oraz osób, które pracują w oborze. Zapewnia również właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz pomieszczenia i umożliwia dopływ świeżego powietrza. Dzięki temu nieświeże, zanieczyszczone powietrze nasycone amoniakiem oraz drobnoustrojami jest wyrzucane poza oborę, a jego miejsce zajmuje świeże i czyste powietrze zassane z zewnątrz.

Wentylacja w oborach jest tak samo ważna jak wybranie odpowiednich poideł, paśników dla bydła i innych produktów dla zwierząt. Wentylatory oborowe odpowiadają bowiem za stałą regulację wilgotności oraz temperatury. Dzięki prawidłowej wentylacji usuwane są toksyczne gazy czy nadmiar pary wodnej oraz drobnoustrojów.