kombajn na żniwach
stogi siana
niebo
poidła dla krów
poidła dla kurcząt
paśnik dla bydła
kolczykownica do bydła
kolczykownica dla zwierząt hodowlanych
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow

Kolczykownice do świń

Zapewniamy duży wybór kolczykownic do świń. Kolczykowanie jest najczęściej wykorzystywaną formą znakowania zwierząt hodowlanych. Każda świnia musi mieć numer identyfikacyjny, który zawiera w sobie numer stada, w którym dane zwierzę się urodziło. Indywidualny numer identyfikacyjny każdej lochy jest niepowtarzalny. Może być on umieszczony na kolczyku lub wytatuowany na skórze. Kolczykowanie przeprowadza się w ciągu pierwszych 30 dni życia świni, a kolczyk umieszcza się w lewej małżowinie usznej. Dzięki temu inspekcja weterynaryjna może upewnić się, czy zwierzęta są hodowane legalnie, a także sprawdzić, z którego stada pochodzą. Informacje te są niezbędne, aby móc skutecznie zwalczać wszelkie epidemie.

W tym dziale umieściliśmy różne narzędzia, akcesoria oraz części zamienne do kolczykownic do świń. Oprócz samych kolczykownic renomowanych producentów oferujemy także: kredki do znakowania, cyfry do tatuownicy uderzeniowej, igły do kolczykowania oraz tatuownice uderzeniowe. Jeżeli interesuje Cię znakowanie bydła, zapoznaj się z naszą ofertą kolczykownic do bydła.

Jaka powinna być idealna kolczykownica do świń?

Podczas kolczykowania najważniejsza jest szybkość, bezpieczeństwo oraz wygoda pracy. Idealna kolczykownica do świń musi być więc poręczna, ergonomiczna i solidna. Niezbędne jest również, aby lekko chodziła i nie zacinała się. W naszym sklepie znajdziesz wyłącznie sprawdzone urządzenia, dzięki którym kolczykowanie Twojego stada przebiegnie sprawnie i szybko.