kombajn na żniwach
stogi siana
niebo
poidła dla krów
poidła dla kurcząt
paśnik dla bydła
kolczykownica do bydła
kolczykownica dla zwierząt hodowlanych
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow

Urządzenia do podnoszenia bydła

W tym dziale znajdziesz wygodne i bezpieczne w użytku urządzenia do podnoszenia bydła oraz inne akcesoria przydatne w hodowli krów. Urządzenia te przydają się wtedy, gdy krowa z powodów zdrowotnych nie jest w stanie samodzielnie stanąć i ustać na nogach. Najczęściej do takich sytuacji dochodzi np. po trudnych wycieleniach, w urazach kończyn, w poważnych zapaleniach wymion lub przy bolesnych racicach. Jeżeli szukasz urządzenia ułatwiającego porody u krów, zapoznaj się z naszą ofertą wycielaczy do krów.

Czym są i jak działają urządzenia do podnoszenia bydła?

Krowa jest ciężkim zwierzęciem, dlatego człowiek nie może samodzielnie jej udźwignąć. Urządzenia do podnoszenia bydła umożliwiają łatwe i bezwysiłkowe podniesienie krowy nawet w jedną osobę. Wyróżniają się solidną konstrukcją i są wykonane z trwałych, odpornych na działanie wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych materiałów. Uchwyty tych urządzeń są regulowane, dzięki czemu można je dopasować do kształtu ciała krowy. Zaciski można również dostosowywać do obwodu zwierzęcia. Klamry są regulowane i gumowe, dzięki czemu nie ranią i nie obcierają skóry.

Urządzenie do podnoszenia bydła zaciska się na biodrach krowy. Hodowca musi następnie przepleść linę lub łańcuch o zawleczkę, którą zaczepia się do podnośnika. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia przeznaczone do podnoszenia krów o wadze do 900 kg oraz do 1500 kg. Podnoszenie krów jest bardzo ważnym elementem prawidłowej profilaktyki zdrowotnej, gdyż usprawnia pracę żołądka oraz jelit. Zwierzęta, które nie mogą same utrzymać się na nogach, powinny być podnoszone kilka razy dziennie na około 5 minut. Jeżeli krowa leży kilka dni, nie wstając, może to poważnie pogorszyć stan jej zdrowia, a nawet zagrażać jej życiu.