kombajn na żniwach
stogi siana
niebo
poidła dla krów
poidła dla kurcząt
paśnik dla bydła
kolczykownica do bydła
kolczykownica dla zwierząt hodowlanych
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow

Żywołapki na ptaki

W tym dziale znajdziesz bogaty wybór pułapek na ptaki takie jak np.: wrony, gołębie, kruki, szpaki, gile, sójki czy wróble. Są one stosowane w ogrodach, gospodarstwach rolnych oraz hodowlach zwierząt, gdzie ich działalność potrafi poczynić spore szkody. Ptaki nie tylko zanieczyszczają budynki i obejścia swoimi odchodami, ale także wyjadają przechowywane w gospodarstwach rolnych surowce, polują na drób hodowlany i zatykają otwory kominowe oraz wentylacyjne, zakładając w nich swoje gniazda. Dzięki oferowanym przez nas żywołapkom na ptaki szybko pozbędziesz się problemu ptaków w swoim gospodarstwie i będziesz mógł ograniczyć szkody, które one powodują.

Jeżeli interesują Cię pułapki na jastrzębie lub bażanty, zapoznaj się z bogatą ofertą żywołapek przeznaczonych do łapania tych ptaków.

Czym są i w jaki sposób działają żywołapki na ptaki?

Żywołapki na ptaki to rodzaj pułapek przeznaczonych do łapania żywych ptaków, aby móc je następnie wypuścić na wolność. Zastosowanie ich w gospodarstwie to humanitarny sposób na zminimalizowane strat powodowanych przez działalność różnych gatunków ptaków. Dzięki nim nie łamiesz prawa, które zabrania wyłapywania dzikich ptaków w celach kłusowniczych. Jest to doskonała alternatywa dla klasycznych sideł z siatek polietylenowych, w które ptaki często się zaplątują.

Żywołapki są wyposażone w różne systemy zapadkowe. Mają też różne kształty oraz wymiary. Oprócz tradycyjnych żywołapek nastawianych manualnie możesz u nas kupić żywołapki automatyczne, których nie trzeba nastawiać ręcznie. Wiele modeli umożliwia pochwycenie nawet kilku ptaków bez konieczności ich wyjmowania lub ponownego nastawiania pułapki. Wybierając żywołapki na ptaki, pamiętaj, aby zawsze dopasować typ pułapki do gatunku ptaków, jakie chcesz przy ich pomocy złapać. Inne pułapki sprawdzą się w przypadku wron czy kruków, a inne bażantów czy jastrzębi.