kombajn na żniwach
stogi siana
niebo
poidła dla krów
poidła dla kurcząt
paśnik dla bydła
kolczykownica do bydła
kolczykownica dla zwierząt hodowlanych
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow

Dosatron części zamienne

Jeżeli szukasz części zamiennych do dozownika leków Dosatron, to dobrze trafiłeś! W tym dziale umieściliśmy wszystkie elementy, które mogą być przydatne podczas korzystania i serwisowania tego urządzenia. Znajdziesz tu więc m.in.: kołnierze dozownika, filtry zanurzeniowe, końcówki na wąż, nakrętki do dozowników, odpowietrzniki, rurki do dozowników, tulejki dystansowe i wiele innych części, które zużywają się podczas eksploatacji. Z tego względu należy je co jakiś czas wymieniać, aby zapewnić urządzeniu bezawaryjne i efektywne działanie.

Czym jest Dosatron i na jakiej zasadzie działa?

Dosatron to nowoczesne urządzenie, które zapewnia precyzyjne dozowanie substancji leczniczych zwierzętom hodowlanym. Podłącza się je do sieci wodociągowej, gdyż napędzane jest ciśnieniem wody. Jest to jedyna siła napędzająca, jakiej potrzebuje. Pod wpływem wody Dosatron zasysa zagęszczony preparat, dozuje go w odpowiedniej proporcji oraz miesza go z wodą. Tak przygotowany roztwór jest przesyłany dalej. Ilość dozowanego preparatu jest zawsze proporcjonalna do ilości wody, która przepływa przez dozownik niezależnie od tego, jakie jest w danym momencie ciśnienie wody w sieci. Jest to ciekawa i wygodna alternatywa dla tradycyjnych dozowników do leków dla zwierząt.

Dosatron można wykorzystywać zarówno do podawania zwierzętom leków, jak i preparatów witaminowych. Decydując się na zakup urządzenia, masz pewność, że w Twoim gospodarstwie będzie możliwe precyzyjne wtryskiwanie oraz mieszanie w sposób ciągły i proporcjonalny wszelkich preparatów leczniczych w formie płynnej oraz tych rozpuszczanych w wodzie.