kombajn na żniwach
stogi siana
niebo
poidła dla krów
poidła dla kurcząt
paśnik dla bydła
kolczykownica do bydła
kolczykownica dla zwierząt hodowlanych
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow

W jaki sposób działa poganiacz elektryczny?

blog

Hodowla bydła nie jest prostym zadaniem. Mowa tutaj przede wszystkim o wypasie zwierząt na zielonych pastwiskach. Mimo tego, że przynosi wiele korzyści, to wiąże się z koniecznością upilnowania ich, co bywa problematyczne. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad inwestycją w akcesoria, które pomogą w poskromieniu krów. W sklepach z produktami dla hodowców można znaleźć urządzenia, które będą pomocne. Mowa tutaj na przykład o poganiaczach elektrycznych. Jak działają i komu mogą się przydać?

Czym się wyróżnia dobry poganiacz do bydła?

Poszukując akcesoriów do hodowli zwierząt, warto inwestować wyłącznie w dobrej jakości produkty. Jeżeli chodzi o poganiacze elektryczne dla bydła, to należy zwrócić szczególną uwagę na:

  • obudowę – powinna być całkowicie zamknięta, aby chronić przed kurzem, brudem, oparami i silnymi strumieniami wody,
  • długość poganiacza,
  • materiał, z którego został wykonany,
  • lekkość konstrukcji,
  • gumową rękojeść, która ułatwia trzymanie i sterowanie urządzeniem,
  • wyposażenie we włącznik/wyłącznik bezpieczeństwa przed przypadkowym uruchomieniem,
  • pojemność baterii (najlepiej wybrać poganiacz wyposażony w akumulator o wydłużonym czasie pracy).

Kiedy warto zainwestować w poganiacz elektryczny dla bydła?

Poganiacz dla bydła to jedno z akcesoriów, które mogą okazać się szczególnie przydatne dla wielu hodowców. Sprawdzą się szczególnie w przypadku potrzeby poganiania bydła na pastwisku, co pomoże je zdyscyplinować. Dla lepszego efektu psychologicznego można wybrać urządzenie, które dodatkowo wydaje dźwięki.

Dużą popularnością cieszy się też poganiacz elektryczny stosowany jako narzędzie do przepędzania trzody oraz poganiania bydła, które jest ładowane do ciężarówek transportowych. Warto się w niego zaopatrzyć również w przypadku potrzeby przeganiania tuczników z kojców.