kombajn na żniwach
stogi siana
niebo
poidła dla krów
poidła dla kurcząt
paśnik dla bydła
kolczykownica do bydła
kolczykownica dla zwierząt hodowlanych
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow

Typy poideł dla kur

blog

Dostęp do świeżej wody to kluczowy element w hodowli drobiu. W tym artykule przedstawimy różne typy poideł dla kur, które pomogą Ci zadbać o zdrowie i komfort swoich ptaków. Dowiedz się, jakie rozwiązania są dostępne na rynku i jakie cechy powinno mieć idealne poidło dla Twojej hodowli. Dzięki naszym wskazówkom na pewno wybierzesz najlepsze.

Automatyczne poidła dla kur

Automatyczne poidła dla kur to produkty, pozwalające na oszczędność czasu i wysiłku związanego z uzupełnianiem wody. Dzięki specjalnemu mechanizmowi poziom wody w misce jest utrzymywany na stałym poziomie, a jej uzupełnianie odbywa się poprzez unoszenie pokrywy. To sprawia, że ptaki mają nieprzerwany dostęp do świeżej wody, co jest niezwykle ważne dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wiadrowe poidła dla drobiu

Wiadrowe poidła dla drobiu to proste w konstrukcji i łatwe w obsłudze urządzenia, zapewniające ptakom dostęp do świeżej wody. Składają się z wiadra z pokrywą oraz miski z wodą, która jest umieszczona nieco ponad podłożem. Taka konstrukcja sprawia, że woda jest mniej narażona na zabrudzenia, co przekłada się na lepsze warunki higieniczne dla ptaków.

Odwracalne poidła dla kur

Odwracalne poidła dla kur to urządzenia, wyróżniające się dużą elastycznością i wygodą uzupełniania wody. Woda jest w nich dozowana od dołu, a pojemnik zabezpieczany jest korkiem. To rozwiązanie pozwala na szybkie i łatwe uzupełnianie wody, co jest szczególnie ważne w przypadku hodowli o większej liczbie ptaków.

Wiele poideł dla drobiu łączy w sobie również funkcję karmideł. To praktyczne rozwiązanie pozwala na oszczędność miejsca oraz ułatwia utrzymanie porządku w hodowli. Dzięki temu ptaki mają stały dostęp zarówno do świeżej wody, jak i paszy, co przekłada się na ich zdrowie i prawidłowy rozwój.