kombajn na żniwach
stogi siana
niebo
poidła dla krów
poidła dla kurcząt
paśnik dla bydła
kolczykownica do bydła
kolczykownica dla zwierząt hodowlanych
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow

Jakie akcesoria przydadzą się przy hodowli bydła?

blog

Hodowla bydła nie jest prostym zadaniem. W związku z tym osoby, które się tym zajmują, często inwestują nie tylko w akcesoria, które są do tego niezbędne, ale również wybierają urządzenia, które mogą usprawnić wiele procesów, a także ułatwić im dyscyplinę zwierząt. W jakie sprzęty i inne akcesoria warto się zaopatrzyć? Co może się przydać przy hodowli krów, byków i świń?

Podstawowe akcesoria do hodowli bydła

W sklepach z akcesoriami hodowlanymi można znaleźć wiele różnych produktów. W pierwszej kolejności najlepiej oczywiście zaopatrzyć się w to, co niezbędne. Mowa tutaj przede wszystkim o karmidłach dla bydła. Mogą to być na przykład paśniki czy koryta paszowe w różnych rozmiarach, które nadają się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Ponadto hodowcom mogą przydać się też:

  • mobilne dojarki,
  • czochradła dla bydła, które poprawiają samopoczucie krów i przekładają się na zwiększoną produkcje mleka,
  • poidła,
  • wycielacze, czyli urządzenia porodowe ze stali nierdzewnej.

Co jeszcze może przydać się do hodowli bydła?

Mając podstawowe wyposażenie do hodowli bydła, można zastanowić się również nad zakupem dodatkowych akcesoriów. Rozwiązaniem, które okazuje się przydatne dla wielu hodowców, jest inwestycja w elektryczne poganiacze. Przydadzą się wszystkim tym, którzy wypadają zwierzęta na terenach zielonych. Poganiacz pomaga zdyscyplinować bydło.

Ponadto jest też świetnym narzędziem do przepędzania trzody oraz poganiania bydła ładowanego do ciężarówek transportowych. Na uwagę zasługują również dekoronizatory, które służą do higienicznego usuwania poroża. Taki zabieg należy wykonać do 8-go tygodnia życia cielaka. Hodowcy mogą zainwestować też w kolczykownice, do zakładania kolczyków, które zawierają numer identyfikacyjny zwierzęcia.