kombajn na żniwach
stogi siana
niebo
poidła dla krów
poidła dla kurcząt
paśnik dla bydła
kolczykownica do bydła
kolczykownica dla zwierząt hodowlanych
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow

Jak przeganiać świnie w chlewni?

blog

Prowadzenie świń w chlewni może stanowić spore wyzwanie dla hodowców, szczególnie gdy należy przemieszczać całe stado lub poszczególne zwierzęta. Kluczowe jest dla tego procesu zachowanie spokoju i unikanie stresu zarówno dla hodowcy, jak i trzody chlewnej. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto skorzystać z odpowiednich akcesoriów takich jak poskramiacze, poganiacze czy płyty przepędowe. Te narzędzia sprawią, że przemieszczanie grupy świń przebiega sprawnie oraz bezpiecznie.

Czym są poskramiacze i poganiacze do świń?

Współczesne poskramiacze i poganiacze do świń to narzędzia, które umożliwiają sprawne prowadzenie zwierząt. Poskramiacze, wyposażone w uchwyt do ciągnięcia linki oraz wygodną rękojeść, nadają się szczególnie do poskramiania knurów. Poganiacze z kolei służą do przeganiania stada w określonym kierunku i doskonale sprawdzają się w chlewniach, gdzie stosuje się elektryczne wszczepiane rozwiązania dyscyplinujące trzodę chlewną. Tego rodzaju urządzenia eliminują potrzebę stosowania siły fizycznej, co jest istotne dla komfortu życia zwierząt.

Czym są płyty przepędowe dla świń?

Kolejnym niezbędnym akcesorium są płyty przepędowe dla świń, które służą do grupowania lub wygradzania części stada. Wzmocnione specjalnymi żłobieniami, wytrzymują duże obciążenia i umożliwiają przeprowadzenie zwierząt korytarzem przepędowym czy przegonienie ich do wygrodzonej części chlewu. Płyty przepędowe dostępne są w różnych rozmiarach, a ich łatwe łączenie sprawia, że hodowca może osiągnąć oczekiwany efekt. Wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia tworzyw sztucznych stanowią niezawodne narzędzie dla hodowcy trzody.

Warto zainwestować w takie narzędzia, gdyż przyczyniają się one do poprawy jakości pozyskiwanego mięsa oraz ogólnego samopoczucia zwierząt hodowlanych. Dzięki nim hodowca może łatwiej kontrolować i dyscyplinować stado, co jest szczególnie ważne w przypadku większych gospodarstw. Dobrej jakości poskramiacze, poganiacze czy płyty przepędowe to narzędzia, które oprócz swojej funkcjonalności są również trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu można ich używać przez długie lata.