kombajn na żniwach
stogi siana
niebo
poidła dla krów
poidła dla kurcząt
paśnik dla bydła
kolczykownica do bydła
kolczykownica dla zwierząt hodowlanych
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow

Czy wylęgarka do jaj i lampy grzewcze pomagają w hodowli drobiu?

blog

Hodowla drobiu to zadanie, w przypadku którego warto się zaopatrzyć w odpowiednie urządzenia i akcesoria, aby przyspieszyć i zoptymalizować pewne procesy, a co za tym idzie – zwiększyć zyski. Osoby, które się tym zajmują, inwestują na przykład w wylęgarki do jaj oraz lampy grzewcze. Dlaczego warto je kupić i jak wpływają na opłacalność biznesu?

Komu może się przydać wylęgarka do jaj?

Wylęgarka do jaj to sprzęt, który może się przydać zarówno hodowcom domowym, jak i hobbystycznym. Warto wiedzieć, że inkubator umożliwia pracę nie tylko z jajami kurzymi, ale również indyków, przepiórek, perlic czy kaczek i gęsi. Wylęgarka do jajek może mieści różne liczby jaj w zależności od modelu.

Warto o niej wiedzieć również, że w razie potrzeby będzie pełniła funkcję klujnika. Jeżeli chodzi o zalety tego urządzenia, to umożliwia automatyczną kontrolę temperatury i wilgotności, czyli parametrów, które są szczególnie istotne w procesie wylęgania. Jest wyposażone w praktyczny wyświetlacz. Do tego wylęgarka ma energooszczędny system grzewczy, więc nie trzeba się obawiać o duże koszty utrzymania.

Kiedy zakup lampy grzewczej to dobry pomysł?

Drugim urządzeniem, na które warto zwrócić uwagę, poszukując akcesoriów do hodowli drobiu, jest lampa grzewcza. Jest to element wyposażenia kurnika, który służy do ogrzewania nawet 80-100 ptaków. Przydaje się szczególnie wtedy, kiedy zachodzi potrzeba ogrzania pisklaków, które wykluły się w inkubatorach dla jaj, a nie przy kwoce.

Pomaga zapewnić im optymalną temperaturę rozwoju. Ponadto jest bardzo skuteczna. Promiennik grzewczy bowiem emituje ciepło bezpośrednio po włączeniu do prądu. Lampa jest też bezpieczna – wyposażona w kratkę oprawy, aby ptaki nie podchodziły zbyt blisko i się nie poparzyły