kombajn na żniwach
stogi siana
niebo
poidła dla krów
poidła dla kurcząt
paśnik dla bydła
kolczykownica do bydła
kolczykownica dla zwierząt hodowlanych
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow

Co trzeba wiedzieć o poganiaczach elektrycznych?

blog

Prowadzenie hodowli wymaga nie tylko odpowiednich budynków i akcesoriów pomagających w utrzymaniu zwierząt, ale także zapewniania sprawnej i bezpiecznej obsługi całego stada. Wśród wyposażenia, które może znacznie ułatwić codzienne zajmowanie się większą liczbą zwierząt, znajdują się poganiacze elektryczne. Przekonaj się, dlaczego urządzenia te będą potrzebne, sprawdź, w jaki sposób funkcjonują i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Dlaczego poganiacze elektryczne okazują się niezbędne?

Zarządzanie przemieszczaniem się zwierząt hodowlanych ma duże znaczenie zarówno ze względu na ich bezpieczeństwo, jak i płynności wykonywanych operacji. Przeprowadzenie poszczególnych sztuk w związku z przeprowadzanymi zabiegami weterynaryjnymi, ważeniem czy selekcją i podziałem stada na grupy wymaga szybkiego i skutecznego wymuszania na zwierzętach określonych zachowań. Niezawodnym sposobem na ułatwienie sobie tego zadania jest korzystanie z odpowiednio dobranych poganiaczy elektrycznych.

Jak działają poganiacze elektryczne i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Poganiacze elektryczne są wyposażone w izolowaną obudowę zawierającą akumulator oraz włącznik, a nierzadko także wskaźnik poziomu naładowania oraz aktywności, jak również stosunkowo długi wysięgnik, na którego końcu umieszczona jest elektroda. Uruchomienie urządzenia i dotknięcie nim do skóry zwierzęcia powoduje porażenie prądem o niewielkim natężeniu, lecz stosunkowo dużym napięciu, będącym impulsem do przemieszczenia się lub zatrzymania. Moc poganiaczy musi być dobierana do masy zwierząt. Liczyć będzie się również pojemność akumulatora, która powinna być dopasowana do wielkości uwalnianego każdorazowo prądu. Nie można też zapominać o długości lancy, jak również wygodzie i częstotliwości koniecznego ładowania.