kombajn na żniwach
stogi siana
niebo
poidła dla krów
poidła dla kurcząt
paśnik dla bydła
kolczykownica do bydła
kolczykownica dla zwierząt hodowlanych
1
2
3
4
5
6
7
8
previous arrow
next arrow

Blog

Typy poideł dla kur

Dostęp do świeżej wody to kluczowy element w hodowli drobiu. W tym artykule przedstawimy różne typy poideł dla kur, które pomogą Ci zadbać o zdrowie i komfort swoich ptaków. Dowiedz się, jakie rozwiązania są dostępne na rynku i jakie cechy powinno mieć idealne poidło dla Twojej hodowli. Dzięki naszym wskazówkom na pewno wybierzesz najlepsze.

Czytaj dalej

Jak zautomatyzować proces szczepienia gołębi?

W dobie postępu technologicznego także hodowcy gołębi mogą korzystać z nowoczesnych rozwiązań ułatwiających ich pracę. Automatyzacja procesu szczepienia gołębi to krok w stronę efektywniejszej i precyzyjniejszej ochrony tych ptaków przed groźnymi chorobami. Poznaj zalety automatycznych strzykawek oraz innych akcesoriów niezbędnych w profesjonalnej hodowli.

Czytaj dalej

Zasady prawidłowego pojenia drobiu

Prawidłowe pojenie drobiu to kluczowy element każdej hodowli, który wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie ptaków. Świeża woda jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu drobiu, dlatego zapewnienie im stałego dostępu do niej jest koniecznością. W tym wpisie omówimy, dlaczego drób musi mieć zapewniony stały dostęp do wody, jakie poidła dla drobiu warto wybrać oraz jakie […]

Czytaj dalej

Jak wentylować pomieszczenia inwentarskie?

Wentylacja w pomieszczeniach inwentarskich, takich jak np. obory, odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu optymalnych warunków życiowych dla hodowanych zwierząt. Zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza wpływa na ich zdrowie, jakość produkowanego mleka lub mięsa oraz wydajność pracy osób związanych z hodowlą.

Czytaj dalej

Jak podaje się wodę koniom w stadninach?

Woda to niezbędny element w życiu każdego organizmu, a zwierzęta hodowlane takie jak np. konie muszą mieć zapewniony stały dostęp do świeżej i czystej wody. W stadninach koni oraz gospodarstwach hodowlanych kluczowe jest stworzenie odpowiednich warunków do pojenia zwierząt. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o poidłach dla koni, zapraszamy do lektury tego wpisu!

Czytaj dalej

Wygrodzenia w hodowli trzody chlewnej

W dzisiejszych czasach hodowla trzody chlewnej wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także odpowiedniego wyposażenia, które zapewni zwierzętom komfortowe warunki życia. Wygrodzenia pełnią kluczową rolę w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa w chlewni, a także wpływają na zdrowie i kondycję świń.

Czytaj dalej

Jak kolczykować świnie?

Kolczykowanie świń to proces, który może wydawać się skomplikowany, jednak jest niezbędny dla każdego hodowcy trzody chlewnej. Pozwala on na właściwą identyfikację zwierząt oraz kontrolę ich pochodzenia, co jest kluczowe w przypadku ewentualnych epidemii czy innych zagrożeń.

Czytaj dalej

Jak przeganiać świnie w chlewni?

Prowadzenie świń w chlewni może stanowić spore wyzwanie dla hodowców, szczególnie gdy należy przemieszczać całe stado lub poszczególne zwierzęta. Kluczowe jest dla tego procesu zachowanie spokoju i unikanie stresu zarówno dla hodowcy, jak i trzody chlewnej. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto skorzystać z odpowiednich akcesoriów takich jak poskramiacze, poganiacze czy płyty przepędowe. Te narzędzia […]

Czytaj dalej

Jak podawać karmę koniu?

Właściwe karmienie koni jest kluczowym elementem utrzymania ich zdrowia i kondycji fizycznej. Wybór odpowiedniej karmy oraz jej podawanie w paśnikach dla koni to istotne zadania, z którymi muszą radzić sobie hodowcy. W tym artykule omówimy, jaką karmę podawać koniom w paśniku dla koni oraz zasady, których warto przestrzegać, by zapewnić naszym wierzchowcom najlepsze warunki żywienia.

Czytaj dalej

Jak zbudowane są paśniki dla koni?

Karmienie koni jest istotnym elementem dbałości o ich zdrowie i samopoczucie. Właściwie dobrane paśniki i odpowiednio skomponowana dieta mają kluczowe znaczenie dla utrzymania dobrego stanu fizycznego, jak i psychicznego tych zwierząt. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu oraz poznać funkcję paśników.

Czytaj dalej

Jak dobrać poidło dla kur?

Jak dobrać poidło dla kur, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne i trwałe? Czy warto zainwestować w poidła automatyczne, czy może lepiej sprawdzą się te wiadrowe albo odwracalne? Wraz z paśnikami dla kur poidła stanowią podstawowe wyposażenie każdej hodowli drobiu, dlatego warto poznać różne rodzaje tych produktów oraz ich zalety.

Czytaj dalej

Jak korzystać z czochradeł dla krów?

Czochradła dla krów to coraz popularniejsze urządzenia w hodowlach bydła, które nie tylko poprawiają komfort życia zwierząt, ale również przyczyniają się do ich zdrowia i ogólnego samopoczucia, a także wpływają na większą produkcję mleka lub mięsa. W tym artykule przybliżymy temat czochradeł, ich funkcji oraz rodzajów dostępnych na rynku.

Czytaj dalej